تعداد مأموران سرشماری سال 95

نوشته شده توسط مشاور آماری . منتشر شده در سرشماری

بنا بر اعلام محمدصادق علی پور،معاون اقتصادی مرکز آمار ایران ، تعداد نیروها و ماموران اجرایی که در طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 90 به صورت مستقیم و غیرمستقیم همکاری داشتند حدود 110 هزار نفر بود که این تعداد در برگزاری سرشماری امسال به حدود یک پنجم یعنی 25 هزار نفر کاهش یافته است. 

علی پور، کاهش هزینه و صرفه جویی در زمان را از مزیت های اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 به شیوه اینترنتی اعلام کرد و گفت: امروز برگزاری اینترنتی سرشماری در جهان دارای اهمیت بسیار زیادی است و امیدواریم کشور ما نیز با برگزاری موفق این روش از سرشماری، عضو باشگاه کشورهای توسعه یافته که سرشماری را به شیوه اینترنتی اجرا می کنند، شود.
وی با اشاره به برخی مسایل اجرای سرشماری در تمام کشورهای جهان، بیان کرد: امروز کلیه تغییرات، تحولات و حرکت جمعیتی در کشورهای توسعه یافته به صورت سالانه و حتی ماهانه رصد می شود و جابه جایی جمعیت هر منطقه از طریق سرشماری انجام می شود.

سرشماری عمومی نفوس و مسکن تا سال 1385 در کشور هر 10 سال یکبار اجرا می شد و از این سال در ایران هر پنج سال اجرا شده است و هدف از این طرح شناسایی جمعیت و شاخص های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در نقاط مختلف کشور عنوان می شود.
مراحل ثبت نام در سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1395 از تاریخ سوم تا 24 مهر 95 به صورت اینترنتی و از 25 مهر تا 25 آبان 95 به صورت مراجعه حضور ماموران سرشماری در کشور اجرا می شود.
شهروندانی که از تاریخ سوم تا 24 مهر 95 به صورت اینترنتی در سامانه سرشماری نفوس و مسکن سال 95 به نشانی (www.sarshomari95.ir) ثبت نام کنند، در مرحله دوم مراجعه حضوری ماموران سرشماری، فقط باید کد 12 رقمی را به مامور سرشماری ارایه دهند که به این ترتیب به روال سرشماری در کشور سرعت بخشیده می شود و از هزینه های دیگر نیز جلوگیری می شود.

«تاریخ اعلام معاون اقتصادی مرکز آمار : 3 مهر ماه 95، درج در روزنامه دنیای اقتصاد با کد خبر82241476 (5574824) در تاریخ 3 مهرماه 95»

جهت درخواست همکاری  و یا انجام پروژه های آماری از یکی از روش های زیر می توانید با تیم آی آر آمار در ارتباط باشید. لازم به توضیح می باشید فرآیند مشاوره و همچنین پاسخگویی به سوالات کوتاه به صورت کاملا رایگان ارائه می گردد.

 

شماره تماس:   09300023999

رایانامه:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کانال تلگرامی ما: @iramar_ir

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دفاتر ما

تماس با ما آمادگی داریم تا با شبکه ای از همکاران و مشاوران در هر یک از شهرهای بزرگ در کنار شما باشیم

با ما در تماس باشید

آمار سایت