سرشماری ترکیبی در سال 95

نوشته شده توسط مشاور آماری . منتشر شده در سرشماری

بنا بر اعلام امید علی پارسا، رئیس مرکز آمار،  هشتمین دوره سرشماری نفوس و مسکن به‌طور کامل متفاوت از هفت دوره قبلی، انجام خواهد شد. بر این اساس، شیوه آمارگیری از تعداد و کیفیت جمعیت خانوارها، واحدهای مسکونی و سایر مولفه‌های مورد تاکید در قالب 29 سوال آماری از خانوارها، در هشتمین دوره سرشماری نفوس و مسکن با حذف کامل عملیات ثبت سنتی – آمارگیری روی کاغذ – در دو مرحله زمانی و دو شیوه مختلف انجام خواهد شد. در مرحله اول سرشماری، که از سوم مهر آغاز شده و تا 24 مهر ادامه خواهد داشت برای اولین بار امکان آمارگیری اینترنتی از طریق خوداظهاری خانوارها و ثبت آنلاین پاسخ برای 29 سوال طراحی شده به‌منظور به روز رسانی اطلاعات پایه آماری فراهم شده است. بر این مبنا خانوارها می‌توانند در فاز اول سرشماری با مراجعه به آدرس الکترونیکی www.sarshomari95.ir نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند. پیش از این و در دوره‌های قبلی، سرشماری تنها از طریق روش سنتی به معنای ثبت اطلاعات جمعیتی و سکونتی خانوارها روی پرسشنامه‌های کاغذی انجام می‌شد.

 مرحله دوم سرشماری سال 95، بعد از اتمام مهلت ثبت اینترنتی اطلاعات از سوی خانوارها با مراجعه 25 هزار مامور مرکز آمار به درب منازل انجام می‌شود که در این روش نیز ماموران نسبت به ثبت اطلاعات خانوارها و واحدهای مسکونی به روش الکترونیکی – از طریق ثبت اطلاعات در تبلت – اقدام می‌کنند. در واقع سرشماری سال 95 با کنار گذاشتن کامل ثبت سنتی اطلاعات خانوارها روی کاغذ، از سوم مهرماه با استفاده از یک روش ترکیبی –خود اظهاری اینترنتی و مراجعه حضوری ماموران به درب منازل وثبت الکترونیکی اطلاعات- در دو مرحله زمانی، حدود دو ماه ادامه می‌یابد.

«تاریخ اعلام رئیس مرکز آمار : 20 شهریور ماه 95، درج در روزنامه دنیای اقتصاد با کد خبر DEN-1068430 در تاریخ 21 شهریور ماه 95»

جهت درخواست همکاری  و یا انجام پروژه های آماری از یکی از روش های زیر می توانید با تیم آی آر آمار در ارتباط باشید. لازم به توضیح می باشید فرآیند مشاوره و همچنین پاسخگویی به سوالات کوتاه به صورت کاملا رایگان ارائه می گردد.

 

شماره تماس:   09300023999

رایانامه:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کانال تلگرامی ما: @iramar_ir

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دفاتر ما

تماس با ما آمادگی داریم تا با شبکه ای از همکاران و مشاوران در هر یک از شهرهای بزرگ در کنار شما باشیم

با ما در تماس باشید

آمار سایت