ذخیره مقادیر توزیع برازشی

نوشته شده توسط مشاور آماری . منتشر شده در EasyFit

جهت ذخیره مقادیر برازش شده، می بایست ابتدا بر روی یک سری داده، خروجی نرم افزار EasyFit را داشته باشید. فرض کنید خروجی نرم افزار به صورت زیر میباشد:

 

در قسمت Results، برازش Fit5 را انتخاب کرده ایم. فرض کنید قصد دارید مقادیر برازش نرمال را از نرم افزار استخراج کنید. برای این منظور ابتدا در سربرگ Graph، توزیع نرمال را برگزینید. سپس از طریق یکی از روشهای زیر نسبت به ذخیره مقادیر برازش داده شده اقدام نمایید:

  • روی نمودار کلیک راست نموده و سپس گزینه Export... را انتخاب کنید.
  • از منوی اصلی File و سپس Export... را برگزینید.

نوع فایل ذخیره (save as type) را CSV برگزنید. حال نام فایل خود را وارد نمایید. همانند تصویر فوق که در اینجا نام فایل NormalOutput انتخاب شده است. حال گزینه Save را برنید. در فایل ذخیره شده، که توسط نرم افزار Excel باز خواهد شد؛ در این فایل یک ستون همانند تصویر زیر را می بینید:

بنابراین به سادگی می توانید مقادیر برازش داده شده را به فایل با فرمت CSV ذخیره و با استفاده نرم افزار  اکسل بارگذاری کنید. همچنین چنانچه بخواهید مقادبر برازشی چند توزیع را ذخیره نمایید؛ کافیست ابتدا با نگهداشتن Ctrl، در Fit5 هر تعداد برازش را می خواهید انتخاب کنید و سپس مطابق رویکرد و رویه ی فوق مقادیر را Export و به فرمت CSV ذخیره کنید.

در تصویر فوق، توزیع های نرمال و Error انتخاب شده است. و همانطور که ملاحظه می کند؛ دو منحنی بر روی هیستوگرام داده ها ترسیم شده است و پس از Export، در همان ستون؛ سه مقدار ذخیره می گردد. اولین مقدار هر ردیف داده(X)، و دو مقدار بعدی، مقادیر برازشی مربوط به دو توزیع می باشد.

لازم به توزیع است که سر برگهای Summary و Goodness of fits را نیز می توانید؛ از محیط نرم افزار Export کنید. اما برای این دو سر برگ؛ تنها کاربر گرامی می تواند؛ فرمت html را انتخاب کنید.

جهت درخواست آموزش نرم افزار EasyFit و یا انجام پروژه های آماری از یکی از روش های زیر می توانید با تیم آی آر آمار در ارتباط باشید. لازم به توضیح می باشید فرآیند مشاوره و همچنین پاسخگویی به سوالات کوتاه به صورت کاملا رایگان ارائه می گردد.

 

شماره تماس:   09300023999

رایانامه:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دفاتر ما

تماس با ما آمادگی داریم تا با شبکه ای از همکاران و مشاوران در هر یک از شهرهای بزرگ در کنار شما باشیم

با ما در تماس باشید

آمار سایت