تنظیمات برازش توزیع

نوشته شده توسط مشاور آماری . منتشر شده در EasyFit

برای تنظیمات برازش توزیع در نرم افزار EasyFit از منوی اصلیOptions و سپس Fittings... رو برگزنید. کاربر گرامی می تواند در این بخش از نرم افزار انتخاب هایی که در فرآیند برازش توزیع تاثیر گذار هستند؛ را تنظیم نماید:

این جعبه گفتگو، از سه سربرگ Distributions، Bounds و General  تشکیل شده است. که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

سربرگ Distributions

کاربر می توانند با تغییر انتخاب یا عدم انتخاب در جعبه های کنترل، نسبت به گزینش توزیع هایی اقدام نماید که نرم افزار EasyFit به صورت خودکار در فرآیند برازش استفاده کند. بنابراین با استفاده از این تسهیلات، می توانید یک یا چند توزیع را غیر فعال نمایید. چنانچه تمامی توزیع ها را غیرفعال نمایید و سپس برازش را اجرا نمایید! توزیعی به صورت خودکار برازش نمی گردد، اما پنجره Results نمایش داده خواهد شد. همان طورکه مشاهده می نمایید؛ در نرم افزارهای EasyFit، توزیع های آماری پیوسته (Continuous) و گسسته (Discrete) در بخش مجزا ارائه شده اند.

سربرگ Bounds

کران های پایینی(Lower Bound) و بالائی( Upper Bound) فرآیند برازش توزیع را تحت تاثیر قرار می دهند.

سربرگ General  

تعداد زیادی از توزیع ها در نرم افزار EasyFit با استفاده از روش MLE برازش داده می شوند. برای اغلب آنها، الگوریتم تکرار در برآورد پارامتر استفاده می شود.EasyFit  به کاربر این امکان را می دهد، که سقف تعداد تکرارها و دقت برآورد را مشخص نمایید که هر دو مورد، در رفتار الگوریتم تاثیر می گذارند. در این سربرگ همچنین می توانید آزمون های نکوئی برازش (Goodness Of Fit Tests) را انتخاب نمایید. کاربر می بایست دقت نمایید که می بایست برارزش را مجدد اجرا نمایید تا این تغییرات در فرآیند برازش اعمال گردد.

چنانچه قصد دارید این تغییرات ذخیره و در اجراهای بعدی نرم افزار EasyFit  اجرا گردد؛ روی گزینه Save کلیک کنید. برای برازش توزیع های انتخاب شده به داده ها، روی Ok کلیم کنید و سپس از منوهای اصلی  Analyze و سپس Fit Distributions را انتخاب کنید.

 

جهت درخواست آموزش نرم افزار EasyFit و یا انجام پروژه های آماری از یکی از روش های زیر می توانید با تیم آی آر آمار در ارتباط باشید. لازم به توضیح می باشید فرآیند مشاوره و همچنین پاسخگویی به سوالات کوتاه به صورت کاملا رایگان ارائه می گردد.

 

شماره تماس:   09300023999

رایانامه:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  

Tags: نرم افزارهای آماری

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دفاتر ما

تماس با ما آمادگی داریم تا با شبکه ای از همکاران و مشاوران در هر یک از شهرهای بزرگ در کنار شما باشیم

با ما در تماس باشید

آمار سایت